Pärast stoomioperatsiooni on treenimine seotud kannatlikkuse ja enda tundega, mis tundub õige. On oluline võtta oma aeg ja tunda oma piire. Kui alustad taas treenimist, võid kokku puutuda mõningate väljakutsete või piirangutega. Ole kannatlik ja ära anna alla. Varsti ei seisa miski sinu teel.

Optimaalsed stoomiharjutused

Pärast stoomioperatsiooni võivad paljud inimesed leida, et mõned tegevused on teistest lihtsamad. Kuid enne uue treeninguga alustamist räägi oma arstiga, et veenduda, kas oled valmis.

Venitusharjutused

Stoomiga inimesed võivad olla nõrgenenud kõhulihaste suhtes haavatavamad seedimis- või põieprobleemide ja operatsiooni tõttu. Kõhulihaste stabiilsuse ja paindlikkuse taastamine on tähtis, kuna see teeb harjutused ja igapäevategevused lihtsamaks. Siin on mõned põhilised venitusharjutused alustamiseks:

  • Puusade venitused
  • Ülakeha venitused
  • Käe/jala venitused
  • Vaagna kallutamine
  • Sild

Kõndimine

Kõndimine on lihtne ja energiat andev viis treenimiseks. Kõndides saad oma tempos fitnessi taset tõsta. Lisaks võib kõndimine vähendada stressi ja kõhukinnisust.

Ujumine

Ujumine on suurepärane treening, mis treenib kogu keha ilma stoomale survet avaldamata. Enamik stoomikotte on veekindlad, ka ujumiseks. Esiteks veendu, et kott on kindlalt paigas. Seejärel kata deodoreeriva filtri ventiil filtri kattega, et vältida vee sattumist kotti.

Meelespea

Vali tegevus, mis sulle meeldib. Jooksmine, jooksukõnd, ujumine, ronimine, suusatamine; stoomiga treenides ei tohiks miski takistada sind jäämast vormi just nii, nagu ise soovid.