Mida võib pärast stoomioperatsiooni süüa? See on tavaline küsimus inimestelt, kes kohanevad eluga kolostoomiaga või eluga ileostoomiaga. Võib arvata, et peate sööma teisiti, ja see on tõsi varases järelravi perioodis, kuid ajapikku on tavaliselt võimalik liikuda mitmekülgsema toitumise suunas ilma liiga paljude piiranguteta. Laadige alla meie tasuta brošüür, et saada näpunäiteid, mida pärast stoomioperatsiooni süüa.
stoom ja toitumine

Tervisliku toitumise eelised

Toitaineterikka toidu söömine on hea tervise jaoks hädavajalik ning hea stoomi dieet peaks
sisaldama kõiki toitaineid, mida teie keha vajab.
Ajaga, kui õpite, kuidas teie stoom erinevale toidule reageerib, peaks teil olema võimalik
harjuda tervislike toitumisharjumustega. Tervislikul toitumisel on palju eeliseid, alates immuunsüsteemi tugevdamisest ja kaalu haldamisest kuni mõnede haiguste tekke riski vähendamise ning hea vaimse tervise
säilitamiseni…

Laadige alla meie tasuta brošüür, et saada näpunäiteid, mida pärast stoomioperatsiooni süüa.

toitainetepuudus

Kuidas ära tunda toitainete puudust

Pärast stoomioperatsiooni on hädavajalik saada piisavalt toitaineid. Stoomiga inimestel võib olla teatud vitamiinide ja mineraalainete puudus, seega on oluline osata märgata nende puuduse tunnuseid. Kui tihti küsite endalt “miks ma olen nii väsinud?”, “miks mu lihased valutavad?” või “miks ma pidevalt külmetan?”, võib see olla puuduse sümptom. Kõik stoomid pole ühesugused ja ileostoomi dieet ning kolostoomi dieet võivad erineda soolestiku eemaldatud osa tõttu. Sümptomite tundmine ja teadmine, millised toidud sisaldavad vajalikke toitaineid, aitab teil saavutada õige tasakaalu.