Kui sulle on just tehtud stoomioperatsioon, võid olla mures selle pärast, mida selga panna või kuidas su riietumine võib muutuda. Kuid see, et on tehtud stoomioperatsioon, ei tähenda, et sa ei saa kanda riideid, mida sa enne operatsiooni armastasid. Sinu garderoob võib endiselt olla funktsionaalne ja peegeldada sinu stiili.

Ostomysecrets® või teised müüjad, kes arvestavad stoomikottidega, on suurepärased. Nende rõivad annavad turvatunde, ma ei pea muretsema oma väljanägemise pärast ning on ühtlasi ka funktsionaalsed. See on aidanud mul mitu korda riideid päästa, kui mul on olnud lekkeid, sest need toimisid esimeste märkide korral tõkkena.

Lee T.

Ostomysecrets® klient

Küsisime stoomipatsientide kogukonna liikmetelt lihtsaid moenippe stoomiga elavatele inimestele. Siin on mõned head ideed, mida proovida:

 • Proovi puusani ulatuvaid särke või toppe, mis on piisavalt pikad, et varjata stoomikotti, ka siis, kui see täitub.
 • Kui soovid kanda lühemaid toppe, mis võivad stoomikotti paljastada, ühenda need jakkide, spordimantlite või kardiganidega. Neid saab kasutada lisakihina, juhuks kui hakkad end peale kodust lahkumist ikkagi ebamugavalt tundma.
 • Naiste jaoks võivad pikemad tuunikad, kleidid koos retuuside või lühikeste pükstega olla pärast operatsiooni kõige mugavamaks valikuks.
 • Meeste puhul võib operatsioonile järgnevatel nädalatel olla mugavam kasutada pehmemast materjalist pükse koos vabalt langeva särgiga.
 • Vali teksad, mis on valmistatud 1 või 2 % elastaaniga. Väike venivus aitab stoomikotti paremini mahutada ja ei sega selle täitumist.
 • Mustrilised aluspüksid (püksid, seelikud või kleidid) aitavad silmi petta ja varjata võimalikke nähtavaid piirjooni.
 • Ära karda kanda midagi pisut liibuvamat. Sagedasem stoomi tühjendamine aitab hoida selle profiili lamedamana, mistõttu seda on vähem märgata.
 • Samas veendu, et su riided ei oleks stoomi ümber liiga kitsad. Stoomikott peaks saama vabalt täituda, seega ole tähelepanelik, et vöökoht ei jääks stoomikoti alla.
 • Sõltuvalt stoomi paigutusest võid end tunda mugavamalt  kõrgema- või madalama vöökohaga esemete, näiteks aluspesu, teksade või spordiriiete puhul. Ära karda proovida erinevaid tegumoode, et leida oma kehale sobivaim.
 • Tutvu näiteks Ostomysecrets® toodetega. Aluspesu ja mähised, millel on sisseehitatud tasku, aitab hoida teie stoomikotti turvaliselt ning seda riiete all peidus hoida. Võid proovida ka traditsioonilisemaid keha vormivaid rõivaid, need võivad pakkuda täiendavat turvatunnet.
 • Mugavus + Turvalisus = Enesekindlus. Kui tunned end oma  riietes mugavalt ja turvaliselt, siis tunned end tõenäolisemalt ka enesekindlalt. Kanna esemeid, milles tunned end hästi ja mis peegeldab su isikupära.
 • Eestis pakub stoomipesu MediTex veebipood.
  Vaata siia: https://meditex.ee/product-category/aluspesu/ 

Minu lemmikuks on teksad või retuusid ja pikem üleriietus. Särk mu puusal on piisavalt pikk, et varjata mu stoomikotti, kui see täitub. Seega mul ei ole mingit vajadust seda koheselt tühjendada, kartes et see välja paistab. Ma olen palju õnnelikum, kui ma ei pea selle pärast muretsema, vaid saan nautida aja viitmist oma sõprade ja perega.

Sarah B.

Me+ tiimi liikme nipp

Kleit_retuusid
Lee eelistab liibuvaid lühikesi pükse.
tunic
Sarah tunneb end mugavalt pikemas tuunikas.
convatec

Stoom.ee stoomitooted

Stoomikotid ja tarvikud

Linus Medical OÜ

Linus Medical veebipood

Stoomihooldusvahendid

meditex

Meditex veebipood

Eestis pakub stoomi aluspesu Meditex