Kas sa armastad tennist või golfi mängida? Arvad, et pole midagi paremat kui jooksmine, jooga, ujumine või muu füüsiline aktiivsus? See on suurepärane! Stoomi olemasolu ei tohiks teid takistada vormis olemisest.

Tervishoiutöötaja loal võid naasta enamiku spordialade ja tegevuste juurde, mida sa enne operatsiooni harrastasid. Ainsad võimalikud erandid on kontaktspordialad (nt poks, maadlus või jalgpall), sest tõsise löögi tagajärjel võib stoomile tekkida vigastusoht.

Stoomiga elavate inimeste hulka kuuluvad konkurentsivõimelised pikamaajooksjad, jõutõstjad, suusatajad, ujujad ja paljud teised amatöör- ja profisportlased. Ja kui sa ei ole enne stoomioperatsiooni trenni teinud, siis pole alustamiseks paremat aega kui praegu.

 

Siin on mõned nõuanded trenni ja muude füüsiliste tegevuste juurde naasmisel:

 

Alusta aeglaselt ja omas tempos. Sinu kõhulihased vajavad operatsioonist paranemiseks aega. Kindlasti tasub konsulteerida tervishoiutöötajaga, kes oskab öelda, millal ja kuidas uuesti treenima hakata.

Vali tegevus, mis sulle meeldib ja mis sobib su ajakavasse. Soovituslik oleks liikuda vähemalt kolm korda nädalas ning 30-60 minutit korraga.

Tühjenda stoomikott enne treeningut. Stoomikott/alusplaat peaks olema nahale kleebitud vähemalt tund aega enne selle märjaks saamist või mis tahes tegevuse alustamist, mis paneb higistama.

Ära muretse higistamise pärast. Stoomikotid on veekindlad – nendega saab isegi ujuda. Kasuta stoomikotivööd või Stoomituge, mis aitab hoida stoomikotti turvaliselt ja keha vastu toetatuna, aidates pikendada kandmisaega.

Ujujatele: kata stoomikoti filter filtrikattega, et vältida vee sattumist stoomikotti. Peale ujumist saad selle uuesti eemaldada.

Tahad lõõgastuda saunas või mullivannis? Pole probleemi, kui teie tervishoiutöötaja on selle heaks kiitnud. Lisa lihtsalt veekindel teip ümber stoomikoti/alusplaadi kleepserva, et kaitsta kleepuvust ja kontrollida seda regulaarselt.

stoomikotivöö

Stoomikotivöö

Tagab täiendava kindlustunde.

  • Tagab täiendava kindlustunde.
  • Reguleeritav kuni 107 cm-ni.
  • Kinnitub Natura®+ stoomikottide vööaukudesse.