Oma operatsiooni ooteajal on väga oluline püsida aktiivsena, tehes mõnda õrna regulaarset liikumist, kiiret kõndimist, jooksmist, rattasõitu, ujumist või mis tahes muud tegevust, mis teile praegu meeldib. See võib aidata teie vaimset heaolu, kui tunnete end natuke ärevana. Kontrollige oma arstiga, mis teile sobib. Kui võimalik, proovige läbi teha Rohelise Faasi 1 harjutusi, et tugevdada oma kõhulihaseid enne operatsiooni.

Edukas taastumine operatsioonist on sinu enda kätes!

Proovi olla kannatlik ja ära oota endalt liiga palju liiga vara. Kirurgilise piirkonna ja koe täieliku paranemiseks võib kuluda mitu nädalat. Siiski, selle taastumisperioodi jooksul saad sa oma taastumisele kaasa aidata, alustades mõningate õrnade tegevuste ja liigutustega.

Järgi liikumissarja, alustades Rohelise Faasi 1-ga, mida saad alustada mõne päeva jooksul pärast oma operatsiooni. Sinu kehal võib kuluda mitu kuud, et täielikult taastuda operatsioonist ja haigusest, mis viis sinu stoomi loomiseni. Nii et võta lihtsalt aega ja ole kannatlik. Olenevalt seisundist, mis esialgu sinu stoomi vajaduseni viis, võid sa kogeda ka olulist kaalukaotust või -tõusu, lisakomplikatsioone, vähi ravi, muid kirurgilisi sekkumisi ja alatoitumust, pluss üldisi valusid ja vaevusi, mis on seotud voodirežiimiga ja operatsiooniga. Lase oma kirurgil, arstil või stoomiõel juhendada, kuidas sinu individuaalne meditsiiniline seisund mõjutab sinu taastumist. Väikese koguse tegevuse ja mõningate ‘taastumise’ harjutuste tegemine võib aidata sul end enesekindlamalt tunda ja anda sinu heaolule ning taastumisele tõeliselt positiivse muutuse.

Sobivad tegevused varajases taastumisfaasis võivad hõlmata:
• Kõndimist
• Kergeid süva- ja kõhulihaste harjutusi
• Liikuvuse, tasakaalu ja koordinatsiooni harjutusi

Tasakaalusta seda sobivate une- ja puhkehetkedega; mida sinu keha vajab taastumiseks.