Stoomiga inimesed ei peaks ujumisest hoiduma. Allpool on mõned kasulikud näpunäited, mis aitavad sul end vees kindlalt tunda, olgu see siis sinu koduaias asuvas basseinis, rannas või kruiisil.

  • Saad ujuda või olla vees, kandes oma kottide süsteemi. Pea meeles, et sinu kottide süsteem on veekindel ja on loodud mitte lekkima korraliku tihendiga. Vesi ei kahjusta ega pääse sinu stoomasse.
  • Kontrolli oma koti tihendit. Enne ujumist veendu, et sinu tihend on kindel.
  • Tühjenda oma kott enne ujumist. Samuti veendu, et sinu plaaster on olnud paigas vähemalt tund aega enne märjaks saamist. Kui oled väljutamise pärast mures, söö mõni tund enne vette hüppamist.
  • Kasutad filtreeritavat kotti? Kasuta deodoreeriva filtri peal filtrikatte kleepsu, et vältida vee sattumist kotti. Saad katte eemaldada, kui oled kuiv.
  • Mida kanda? Kanna seda, milles tunned end kõige mugavamalt. Ujumine stoomiga peaks olema lõbus ja muretu, olenemata sellest, mida kannad. Ostle usaldusega, teades, et on palju valikuid, mis võivad sinu jaoks sobida. Stoomi ujumisriided ja tarvikud on saadaval siin. Stoomipesu saad ka Eestist tellida siit.
  • Alati kanna kaasas lisatarvikuid juhuks, kui oled kohas, kus tarvikud ei pruugi saadaval olla.
Sarah B. ütleb, et inimestele, kes kardavad stoomiga ujuda, soovitab ta veeta mõned tunnid vannis lõõgastudes. Kui sinu kottide süsteem peab sellele vastu, siis basseinis ujumine peaks olema kerge.
Sarah B.

Me+ tiimi liikme nipp

“Treening on nüüd minu jaoks tõeline õnnistus, mida ma igapäevaselt kogen. See täidab mind elutänu tundega.” ~Sarah, elab stoomiga alates 2010.

Convatec Me+™ ja Elustoomiga.ee taastumisprogramm võib olla just see, mida vajate.

Pakume teavet ja tuge liikumise ja füüsilise aktiivsuse tähtsuse kohta pärast stoomioperatsiooni. Paljud inimesed kardavad, et füüsiline aktiivsus võib neile kahju teha, kuigi tegelikult on aktiivsena püsimisel palju kasu. Sellele vastu astumiseks on Convatec välja töötanud Me+ taastumissarja, mis põhineb õrnadel liigutustel – juhendades kasutajaid läbi nende taastumise pärast stoomioperatsiooni ja edaspidi.

Stomadress Plus stoomikate